Spoločnosť Zalando zahajuje novú letnú kampaň


Kampaň „Aktivisti optimizmu”, ktorá sa začala 23. mája na všetkých trhoch, kde pôsobí spoločnosť Zalando, dáva ľuďom priestor, aby oslobodili svoje pocity, prijali pozitivitu a šírili radosť. Skladá sa z 22 videí tvorcov pozitívnych udalostí, pričom všetky sú vytvorené ako 15-sekundové krátke sociálne videá, ktoré boli následne pretavené do živej televíznej reklamy. K videu kampane je pripojená séria statických obrázkov európskych tvorcov, ktorí svojím jedinečným spôsobom predstavujú pozitivitu. Jednotlivé snímky, ktoré jednotlivo nasnímal španielsky fotograf Jorde Perez Ortiz, sú prekryté odvážnym výrokom: „Aktivisti optimizmu”. Kampaň uvedie cez sociálne médiá 11 pozitívnych aktivistov vrátane holandskej influencerky a modelky Rianne Meijer a francúzskeho tanečníka Salifa Gueyeho, ktorí sú známi svojou optimistickou tvorbou obsahu.

Spustenie kampane bude podporené 360° marketingovou iniciatívou – „Festivalom optimizmu”, ktorý bude tvorený sériou podujatí a pop-up momentov po celej Európe určených na inšpirovanie ľudí k úsmevu, tancu a spevu, a ktorý vyvrcholí virtuálnou oslavou spolupatričnosti 21. júna, teda v najdlhší deň v roku.

„Po roku lockdownov sme v rámci našej letnej kampane na rok 2021 chceli osláviť sezónu nádeje a optimizmu tým, že sa ľudia budú usmievať, a poskytnúť im priestor na slobodné vyjadrenie optimizmu,” komentuje Ralph Rijks, viceprezident spoločnosti Zalando pre globálny marketing, „Aktivistu optimizmu definujeme prostredníctvom ľudí, ktorí prinášajú radosť ostatným i sebe samým – či už ide o pieseň, tanec alebo inovatívny návod na líčenie na sieti Tik Tok, práve tieto malé optimistické činy nás spájajú a šíria radosť. Kampaň prináša do života náš komplexný príbeh o premene optimizmu na pozitívnu akciu (pre seba i ostatných) prostredníctvom radosti zo života.”

Obsadenie 11 „Aktivistov optimizmu” sa uskutočnilo výlučne prostredníctvom sociálnych médií pričom sme boli zameraní na obsah a aktivity tvorcov, ktoré zobrazovali posolstvo kampane, pričom dosah a veľkosť platformy sociálnych médií tvorcu boli druhoradé. Vo filme účinkujú pozitívni a talentovaní tvorcovia vrátane tanečníka Salifa Gueyeho, ktorý je známy svojím optimistickým tanečným štýlom v parížskych uliciach; holandskej influencerky a modelky, Rianne Meijer, ktorá je známa svojimi autentickými fotkami na sociálnych sieťach, ktoré ukazujú sebadôveru vo vlastnom tele; a modelky a autorky Naomi Shimanda, ktorá pozdvihuje pozitivitu prostredníctvom módy.

Pozitívny celovečerný film TVC nakrúca londýnska režisérka Lucy Luscombe, ktorá bola nedávno zahrnutá medzi 100 najlepších globálnych kreatívcov podľa časopisu Dazed a filmovou pieseňou je Show Me Love od Robin S. Kampaň bude uvedená do života v mnohých formátoch: od fotografovania statických záberov od Jorgeho Pereza Ortiza, cez DOOH, ktoré vlastnia sociálne kanály rôznorodým obsadením tejto kampane, reklamami „pozitívneho počúvania” na Spotify a divokým postovaním a farebnými nástennými maľbami na kľúčových trhoch. 360° kampaň bola vytvorená v spolupráci s kreatívnou agentúrou Kolle Rebbe.

#ActivistsofOptimism

@Zalando   

Poznámky pre redaktorov: 

* Všetky obrázky boli nasnímané v súlade s vládnymi pokynmi týkajúcimi sa COVID-19, špecifickými pre každú krajinu v čase fotenia. Na všetkých miestach natáčania po celom svete boli aplikované všetky bezpečnostné opatrenia, aby sa zabezpečilo, že každá uvedená osoba dodržiava bezpečnostné opatrenia COVID.

O SPOLOČNOSTI ZALANDO: 

Zalando (https://corporate.zalando.com) je popredná európska online platforma pre módu a životný štýl. Spoločnosť bola založená v Berlíne v roku 2008 a prinášame módu od hlavy po päty asi 42 miliónom aktívnych zákazníkov na 17 trhoch, kde ponúkame oblečenie, obuv, doplnky a kozmetické produkty. Sortiment medzinárodných značiek siaha od svetoznámych mien po lokálne značky. Naša platforma je komplexným módnym miestom pre inšpiráciu, inovácie a interakciu. Ako najmodernejšia technologická spoločnosť v Európe sa usilovne snažíme nájsť digitálne riešenia pre všetky aspekty módnej cesty: pre našich zákazníkov, partnerov a všetkých cenných hráčov v príbehu o spoločnosti Zalando. Našou víziou je byť východiskom pre módu a udržateľnou platformou s čistým pozitívnym dopadom na ľudí a planétu.

MEDIÁLNE OTÁZKY: 

Smarts: [email protected]

O AGENTÚRE KOLLE REBBE:

Kolle Rebbe je už viac ako 25 rokov jednou z najkreatívnejších komunikačných agentúr v Nemecku, kde stratégovia, kreatívci a špecialisti zo všetkých disciplín vyvíjajú integrované komunikačné riešenia cez hranice médií a krajín. 280 ľudí z 20 krajín tiež vymýšľa originálne výrobky a podporuje začínajúce podniky uprostred ikonického hamburského Speicherstadtu. Kolle Rebbe je súčasťou Accenture Interactive, najväčšej digitálnej agentúry na svete od roku 2018.

O LUCY LUSCOMBE

Lucy, ktorá sa narodila v Londýne, študovala na Central St Martins a potom sa rýchlo stala jednou z ľudí, ktorých tvorbu treba sledovať. Lucy získala množstvo významných ocenení vrátane ocenenia Underwire’s Outstanding Talent; cenu BFI Future Film Award, nomináciu na cenu UK Music Video Award za jej prácu s Johnom Grantom, Darkstar a Tiny Carriages a okrem toho bola zahrnutá medzi 100 najlepších globálnych kreatívcov podľa časopisov Dazed and Confused.

O JORGEOVI PEREZOVI ORTIZOVI 

Jorge Perez Ortiz zo Španielska je módny fotograf. Jeho tvorba čerpá inšpiráciu zo všetkého, čo ho obklopuje. Otázky ako pohlavie, móda ako identita človeka alebo kontrast tradície a módy odráža jeho fotografie, ktoré skúmajú nový jazyk predvádzania módy. Jeho použitie jasného slnečného svetla a tmavomodrej oblohy sa dokonale zhoduje s letnou kampaňou Zalando 2021.

Jorgeho nedávna tvorba zahŕňa diela pre Lacoste, Nike, Loewe, Bershka a Mango.

Video – https://www.youtube.com/watch?v=zk2m5Nhcwos
Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1515165/Zalando_1.jpg
Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1515166/Zalando_2.jpg
Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1515167/Zalando_3.jpg

Related Links

zalando.se

SOURCE Zalando

Source link

Leave a Reply